Dana 15. svibnja 2026. u Medicinskoj školi Osijek organizirali smo predavanje o prevenciji raka dojke u sklopu projekta Prevencija raka dojke. Predavanje smo održali majkama 4. s razreda s ciljem podizanja svijesti o važnosti rane prevencije raka dojke. Naglasili smo važnost obavljanja redovitih pregleda liječnika, samopregleda dojke, mamografije i ultrazvuka dojke, pridržavanja preporuka liječnika te održavanja zdravih životnih navika.
Majke su dobile prigodne pamtilice te su nakon predavanja mogle postaviti pitanja vezana za prevenciju raka dojke.
Predavanje i pamtilice pripremili su učenici 4.s2 i 4.s4 razreda u suradnji s nastavnicama Marijanom Nikolovski i Majom Rakin.
Marijana Nikolovski, Maja Rakin



