Odabir učenika za mobilnosti

Poziv za učenike prvih, drugih i trećih g i f razreda za sudjelovanje u mobilnostima projekta

4TEEN: WRITING, ACTING AND PLAYING

Postupak prijave i odabira učenika za mobilnosti u projektu:

Učenici se prijavljuju motivacijskim pismom nakon kojeg slijedi razgovor s članovima projektnog tima.  Procjenu i bodovanje učenika te konačnu odluku o izboru donose koordinatorica i četiri nastavnika Medicinske škole Osijek na temelju motivacijskog pisma, intervjua i razgovora s razrednikom (kroz razgovor s razrednikom traže se informacije o učenicima s manje mogućnosti).

Motivacijsko pismo:

• motivacijsko pismo treba biti napisano na engleskom jeziku (navesti na koju mobilnost/i bi željeli ići, i mobilnost na koju ne bi željeli ići). Popis mobilnosti u projektu i primjer motivacijskog pisma nalaze se u prilogu.
  • motivacijsko pismo donosi najviše 10 bodova
  • rok za predaju je 19. ožujka 2021. godine
  • pisma se predaju u tajnikov ured

Intervju:

• učenici razgovaraju na hrvatskom jeziku s timom za odabir učenika prema rasporedu koji će biti objavljen 22. ožujka 2021. godine na web stranici škole i oglasnoj ploči
  • intervju donosi najviše 10 bodova

Obveze i dužnosti učenika koji će sudjelovati u mobilnosti:

• redovito pohađanje svih pripremnih aktivnosti
  • redovito pohađanje svih aktivnosti za vrijeme mobilnosti
  • uvažavanje i poštivanje ostalih sudionika mobilnosti i djelatnika Škole koji će biti u pratnji učenicima
  • učenici neće konzumirati alkoholna pića i neprimjereno se ponašati za vrijeme mobilnosti
  • u slučaju nekih problema, obavezno će se posavjetovati s osobama u pratnji

Napomene:

• za svaku mobilnost odabrat će se 3 učenika  i 1 učenik koji će biti na rezervnoj listi. Tim učenicima se savjetuje da pohađaju sve pripremne aktivnosti kako bi se, u slučaju odustajanja nekog od odabranih učenika, mogli uključiti u projekt.
  • roditelji odabranih učenika dužni su potpisati Suglasnost za sudjelovanje u projektu i Ugovor za roditelje bez kojih učenik ne može sudjelovati u mobilnosti
  • učenik pristaje za vrijeme mobilnosti biti smješten u obitelj učenika partnerske organizacije, kao i primiti na smještaj učenika partnerske organizacije u svoju obitelj i dom

Prilozi

• Opis projekta i popis mobilnosti
  • motivacijsko pismo

Popis odabranih učenika za pojedine mobilnosti bit će objavljen 1. travnja.

Koordinatorica projekta: Anita Ivanković

Primjer motivacijskog pisma

Name and surname

Address

Email address

Phone number

Subject: motivational letter for Erasmus+ project: 4TEEN: WRITING, ACTING AND PLAYING

Dear teachers,

My name is  XY. I am attending 1st grade at Medicinska škola Osijek.

During elementary school my main interests were English, Art and Crafts. My extracurricular activities included photography… - list your extracurricular activities.

I love dancing. I started taking dancing classes in … - write about your extracurricular activities in more details.

I’m an excellent student…  My average grade in the previous year was 4.12… - My English grade was 5 - write about your academic success.  Mention your English grade and knowledge.

I would like to see new countries, explore different cultures… - explain why you want to participate in this project.

I would like to participate in the mobilities…because I … - write about the mobilities you would and would not like to be a part of and explain your choice.

I am organized, communicative… - describe your personality.

I think I should participate in this project because of all of the reasons mentioned above and the fact that… - list the final reason why we should choose you.

Sincerely,

Your signature

TERMINI RAZGOVORA S POVJERENSTVOM ZA ODABIR UČENIKA

Sljedeći učenici pozivaju se na intervju prema rasporedu koji se nalazi u nastavku.

U petak, 26. ožujka, ostali učenici bit će obaviješteni o terminima za intervju koji će se odvijati tijekom sljedećeg tjedna, u skladu s raporedom sati.

Četvrtak, 25. ožujka, od 12:35:

1.s1: Vanessa Bilandžić, Dorotea Horvat, Mia Ištuk, Ilaj Macura, Marija Mušura, Nicholle Ribarić, Sara Tomić,

Petra Vukmanić, Ema Živković,

1.s2: Marina Stevanović

Petak, 26. ožujka, od 13:10:

1.f: Emilija Arbutina, Dalia Mesarić, Angela Penić, Miljana Poznanović, Rafaela Rudić, Nika Sabljak,

Mia Vuković

1.da: Patricia Baroka, Klara Ivković, Matea Lukačić, Barbara Radić, Lea Stipanović

Napomene:

• Učenici su napisani abecednim redom, no kandidati se sami mogu dogovoriti o redoslijedu u skladu s prijevozom.
  • Dan i vrijeme određeno za intervju pojedinog učenika/kandidata nije moguće promijeniti.
  • Učenici koji ne pristupe razgovoru u određenom terminu sami su se isključili iz odabira.

TERMINI RAZGOVORA S POVJERENSTVOM ZA ODABIR UČENIKA

Ponedjeljak: 29. ožujka, od 10:20:

1.s3: Lea Horvat, Ana Hosak, Leonarda Mihaljević, Ana-Marija Ozimec, Nela Puškadija, Vlatka Vizentaner, Tia Vukadin

2.dt: Tena Janković, Katarina Jakovljević

Ponedjeljak: 29. ožujka, od 11:00

2.ft: Lorena Bošnjak, Vanesa Varlam, Anja Veg

3.g: Lorena Duvnjak, Vukašin Đukelić, Nika Kardoš, Ante Soldo, Iva Šikić

Utorak, 30. ožujka, od 13:10:

2.l: Ivana Brkić, Dejan Grabovac, Mihaela Ivošević

2.s1: Dino Brkić, Milan Popović

2.s3: Anna Borevac, Matea Drmić, Jan Kanđera, Katarina Kurtović, Marija Šumiga, Iris Zelek

Utorak, 30. ožujka, od 13:50: