> O školi
RIJEČ RAVNATELJICE

Poštovani, dragi učenici, roditelji, skrbnici, odgajatelji i predavači!

„Znati, biti, činiti i živjeti za čovjeka“ misija je Medicinske škole Osijek, državne institucije, koja aktivno sudjeluje u odgojno-obrazovnom procesu više od 70 godina.

Skroman je početak djelovanja Medicinske škole Osijek s jednim usmjerenjem od tridesetak učenika u današnjim prostorima Gradske i sveučilišne knjižnice u Europskoj aveniji. Danas, nakon sedamdesetak godina postojanja Škole, zdravstveni smjerovi sve su popularniji mlađim generacijama. O tome svjedoče brojne promjene školskih adresa u gradu Osijeku u potrazi za većim i kvalitetnijim školskim prostorima. Broj zdravstvenih smjerova i broj razrednih odjela kontinuirano se povećavao prateći trendove suvremenoga čovjeka za osiguranjem kvalitete zdravstvene skrbi.

Iščitavajući potrebe i znakove današnjega vremena, odgajamo i obrazujemo učenike u različitim zdravstvenim smjerovima opće zdravstvene njege, fizioterapije, farmaceutike, dentalne asistencije i protetike, laboratorijske dijagnostike, sanitarne skrbi i primalja do  zdravstvene gimnazije. Svi se zdravstveni smjerovi međusobno nadopunjuju i čine cjelinu u čijem je središtu učenik koji uči kako bi znao, bio, činio i živio za čovjeka u potrebi.

Misija i vizija djelatnika i učenika Medicinske škole Osijek u središte postavlja čovjeka. Čovjek je svrha i cilj svih odgojno-obrazovnih ishoda, zadaća i aktivnosti učenika u nastavnim procesima u kojima sudjeluje tijekom srednjoškolskoga obrazovanja.

Koristeći suvremene metode nastavnoga procesa, suvremene informacijske i komunikacijske tehnologije, nastavne platforme, školske, gradske, nacionalne i međunarodne aktivnosti i projekte, uvijek nam je u središtu čovjek kao najsavršenije i najvrijednije biće. Poštujemo svakoga čovjeka bez obzira na dob, spol, rasu, narodnost, vjeru, religiju,  imovinsko stanje, visinu, darovitost, uspješnost... Nama je svaki čovjek vrijedan jer je originalan i neponovljiv sa svim svojim sposobnostima.

Darujemo stručno znanje, sposobnosti i vještine u promociji i očuvanju tjelesnoga zdravlja kao i unutarnjega duhovnoga zdravlja kojim želimo uljepšati lica i unijeti vedrinu srca svakom čovjeku. Na to nas još snažnije potiče život i djelovanje naše zaštitnice Škole svete Majke Terezije koja je zapisala: „Jučer je već prošlo. Sutra još nije došlo. Imamo samo danas. Počnimo onda.²

Svima želim uspješan rad, učenje, druženje i uzdizanje kulture srca!

ravnateljica Sanja Dravinski, mag. med. techn.

« Srpanj 2017 »