Humanitarna akcija "Ovaj Božić darujmo život!"

Autor: Vesna Suvala, 23. 12. 2016.

Pripremajući se za Božićni sajam koji se održao u našoj školi, izrađivali smo ukrase, pekle su se slastice, uređivali stolovi. A onda sam primila poruku: „Profesorice, možemo li mi novac od prodaje pokloniti dječaku koji boluje od leukemije?“ Odgovorila sam „ Draga Ivana, voli te razrednica!“ To su ta moja velika srca u „malim“ ljudima zbog kojih je ovaj svijet jedno predivno mjesto. „Naravno da možemo!“

Na prijedlog učenice Ivane Simić iz 1.s2 razreda naše škole ove smo godine odlučili sav prihod od prodaje na Božićnom sajmu uplatiti za liječenje dječaka oboljelog od leukemije. Tako je nastala ova naša mala humanitarna akcija koju smo nazvali „Ovaj Božić darujmo život!“. Našoj su se akciji pridružili i učenici 1.g i 1.f razreda te smo zajednički prikupili 1000 kn koje smo uplatili na njegov račun.

On se zove Vasilije Sentivanac, ima 17 godina i dolazi iz Borova. Od ove teške bolesti obolio je prije godinu dana i trenutno se liječi u Zagrebu.

Naši su učenici  ovom predivnom gestom još jednom pokazali veliko srce i humanost.

Hvala vam svima, dragi moji učenici, što ste tako dragi, nesebični i divni. Na mladima svijet ostaje!

Hvala i svim roditeljima koji su nam pekli slastice i pomogli u akciji. Bez vas ne bismo uspjeli!

Vasiliju želimo brzo ozdravljenje i nadamo se da će ovaj naš doprinos pomoći u tome!

Vesna Suvala, prof.