RADOSNO IŠČEKIVANJE ISUSOVOG DOLASKA

Autor: Damir Miler, 29. 11. 2011.

Nova liturgijska godina započinje Došašćem, vremenom od četiri tjedna kada se kršćani pripremaju za Božić, Isusov rođendan 25. prosinca. Cijeli život svakoga kršćanina je pripremanje i iščekivanje radosnog susreta s Gospodinom.
Kako bismo se duhovno pripremili za taj veliki dan vjeroučenice Medicinske škole Osijek su zajedno s vjeroučiteljicom Altom Pavin Banović priredile izložbu svojih radova u holu škole pod nazivom „Radosno iščekivanje Isusovog dolaska“.

Izložba je sastavljena od devet slika u kojima se prikazuje Božji plan silaženja Boga u lik čovjeka Isusa iz Nazareta. Učenica 3.s2 razreda Ivana Raković naslikala je Navještenje anđela Gabrijela Mariji, učenice 1.dt razreda Dolores Skrenković naslikala je Susret Marije i Elizabete, Vanesa Stojak Isusovo rođenje, Pohod pastira naslikala je Kristina Bakai, a Posjet mudraca Martina Kučić, Svetu Obitelj naslikala je Ana Marija Perković, a Isusovo prikazanje u Hramu Andrea Kolarik, učenica 3.p razreda Adriana Loki naslikala je Bijeg Svete Obitelji u Egipat te Isusovo krštnje na rijeci Jordan naslikala je učenica 1.dt razreda Dolores Mlinarić.
U holu škole postavljene su Betlehemske jaslice koje su kreativno izradili učenici zubotehničarskog razreda uz stručno vodstvo Vesne Albreht-Mihaljević. Također je postavljen adventski vijenac i bor.
Učenicima i profesorima želim ugodno vrijeme Došašća i
kvalitetnu pripremu za susret s Gospodinom oči u oči!

Alta Pavin Banović,
vjeroučiteljica