EMOJI- Explore Minds, Offer Joyous Ideas - Erasmus+ K1 projekt

Autor: Administrator , 7. 7. 2021.

U sklopu Erasmus+ K1 projekta EMOJI nastavnice strukovnih predmeta Vesna Albreht Mihaljević i Maja Čebohin sudjelovale su na tečaju „ Teaching and Communication in the Classroom“ koji se održavao od 12.04. – 21.04.2021. u Istanbulu (Turska). Tečaju su prisustvovali prosvjetni djelatnici različitih profila; iz Rumunjske, Litve i Slovenije.

Ciljevi edukacije usmjereni su ka poboljšavanju komunikacijskih vještina, teorijskih spoznaja vezanih za komunikaciju, te primjeni različitih nastavnih metoda koje potiču aktivno sudjelovanje učenika u nastavnom procesu. Dodanu vrijednost cijeloj edukaciji doprinijela je rasprava među sudionicima gdje su se navodili primjeri dobre prakse, odnosno poželjne komunikacije prilikom rješavanja nepoželjnih oblika ponašanja. Radionice koje su doprinijele ostvarenju ciljeva edukacije uključuju; Project based learning, Ice-breaking, Brain storming, Blended learning, Conflict resolution in the classroom, Thinking outside the box, Drama prevent bullying. Nove spoznaje, primjeri dobre prakse kao i razmjena iskustava  ostavili su pozitivan trag na naš profesionalni razvoj, koji će se ogledati i u daljnjem odgojno – obrazovnom procesu naše škole. Tijekom boravka u Istanbulu imali smo priliku upoznati se sa njegovom bogatom povijesnom baštinom, koja se ogleda u velebnim zdanjima poput Sultan Ahmet palače (Aja Sofija), Topkapi Sarayi, Kula Galata, Dolmabahce palača, Grand Bazaar, Misir Carsisi (egipatska tržnica začina). Grad od 17 milijuna stanovnika očarao nas je bogatom poviješću, mnoštvom boja, okusa, mirisa te gostoljubivim i pristupačnim domaćinima. Ovo zasigurno nije zbogom Istanbulu, već pozdrav do skorog viđenja.

Ostale fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

« Ožujak 2024 »