DAN EUROPE

Autor: Administrator , 12. 5. 2021.

Dana 9. svibnja obilježavamo dan začetka europske ideje. To je datum kada je pokrenut dijalog Francuske i Njemačke, iz te klice suradnje razvila se ideja ujedinjenja brojnih europskih država. Danas Europska unija počiva na načelima tolerancije, demokracije i uzajamnog potpomaganja, inkluzivnosti i otvorenosti. „Ujedinjeni u različitosti“ bio je i sad je imperativ EU!

Učenici 1.f razreda napravili su plakate svih država članica EU, izložba je postavljena na drugom katu Medicinske škole Osijek. Snimili smo izložbu i time proslavili ovaj svečani dan. Bitna tema nam je i Zelena Europa, planirali smo biciklirati s učenicima Klasične gimnazije iz Osijeka, no vrijeme nas je omelo. Ova hvalevrijedna akcija boravka u prirodi održat će se prvom zgodom, samo je odgođena

Ovo su neke od brojnih aktivnosti koje su se provodile tijekom cijele školske godine i u kojima  je sudjelovalo nekoliko razreda, a sve s ciljem da naša škola stekne titulu škole ambasadora Europskog parlamenta. Promicali smo europske vrijednosti, virtualno se družili s donositeljima odluka, sudjelovali u projektima i akcijama solidarnosti,snimali filmove, učili o povijesti EU. Nadamo se da smo u ovoj početničkoj godini položili ispit, uskoro nam slijedi evaluacija naših aktivnosti. Uzbuđeni očekujemo stručnjake iz Foruma za slobodu odgoja koji će provjeriti znanje i vještine naših ambasadora juniora, nadamo se da ćemo dobiti  prolaznu ocjenu. I da ćemo sljedeće školske godine suradnju s ostalim školama nastaviti uživo, bez korone i maski.

Đurđica Radić

Priloženi dokumenti: