Postani umjetnik Dunava

Autor: Administrator , 5. 11. 2020.

U zajedničkoj organizaciji Global Water Partnership Central i Eastern Europe (GWP CEE) i Međunarodne komisije za zaštitu rijeke Dunav 2020. objavljen je natječaj na nacionalnoj razini Postani umjetnik Dunava. Ovaj natječaj je od 2004. godine ujedinio tisuće djece iz područja dunavskog sliva. Cilj je poticati djecu svih uzrasta na bolje upoznavanje lokalne rijeke Dunav te umjetničko prikazivanje važnosti okoliša. Sudionici su sve države u slivu Dunava. Podijeljeni su u dvije skupine prema uzrastu: juniori: 6 do 11 godina i tinejdžeri: 12 do 18 godina. Natječaj je podijeljen u tri kategorije, a to su: umjetničko djelo, video i karta.

Učenici Medicinske škole Osijek: Anto Jekić, Karlo Mihaljević, David Plečić i Fran Čolić iz 4. dt razreda uz mentorstvo Snježane Tomljenović, prof. natjecali su se u dvije kategorije: umjetničko djelo i video. U jakoj konkurenciji osvojili su 2. mjesto u kategoriji umjetničko djelo i 3. mjesto u kategoriji video.

Učenici su s mentoricom Snježanom Tomljenović, prof. prvo prikupili naplavine i materijale pronađene uz rijeku i od njih načinili skulpturu Riba s Dunava. Za kategoriju video uradak učenici su mobitelom snimili proces izrade skulpture Riba s Dunava i montirali video u trajanju jedne minute. Video je za javnost objavljen na YouTube kanalu Medicinske škole Osijek: https://www.youtube.com/watch?v=RGB8CV7yN2w.

Ugodno su nas iznenadili i obradovali pozitivni rezultati Povjerenstva natječaja.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Snježana Tomljenović, prof.