Smotra vjeronaučnog stvaralaštva „Vjedra“

Autor: Vesna Suvala, 20. 5. 2018.

I ove godine Katehetski ured Đakovačko-osječke nadbiskupije u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje organizira Smotru vjeronaučnog stvaralaštva “VjeDra“. Ova smotra omogućuje vjeroučenicima pokazati svoja dramska, scenska, literarna, glazbena, likovna, informatička i ostala umijeća stvaralaštva na kreativan način i kao takva nije natjecateljskog karaktera, stoga otvara prostor za druženja i uzajamno obogaćivanje talentima i različitim darovima. VjeDra nude mogućnost odabira jedne od dviju ovogodišnjih tema: Ekumenizam – kršćani na putu dijaloga i Opći poziv na svetost – Bogu posvećeni život.

9.5.2018. učenici Medicinske škole Osijek sudjelovali su na navedenoj smotri VjeDra „Život Sv. Majke Terezije“ i izložbom slika učenice 4. f  Anite Anđić. Uz samu izložbu čitane su različite misli, molitve i anegdote iz života svetice  koje su čitale učenica 2. g razreda Anastasia Ivančević  te učenice 2. s3 razreda Nensi Ilibašić, Korina Sinkovići, Lucija Ramljak i Gabrijela Matijević kao moderator. U  glazbenom dijelu programa sudjelovali su: Anamaria Nemet učenica 4. l i na gitari Florijan Hajba  3.dt razred.

« Kolovoz 2018 »

17.08.2018. 16:00
Matične stanice za povratak vida
Aktivacija matičnih stanica u oku je kod slijepih laboratorijskih miševa rezultirala djelomičnim povratkom vida, objavio je znanstveni časopis Nature.

08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.