MEDICINARI NA 14. OSJEČKOM FERIVI POLUMARATONU

Autor: Vesna Suvala, 25. 4. 2018.

„Trčanje nije samo sportska disciplina, trčanje je najprirodniji pokret. I ne zahtjeva više od patika i odluke da se pokrenemo, a nagrada za dobru volju donosi višestruki dobitak: poboljšanu kondiciju, zdravlje, vitalnost, poletnost, smanjenje stresa, povećanje općeg zadovoljstva i koncentracije u radu na svim drugim područjima života. I kad zbrojimo sve prednosti koje trčanje nosi, nije čudo što je trčanje sve atraktivniji sport.“

Tako kaže ekipa koja već dugi niz godina u Osijeku organizira Osječki Ferivi polumaraton, utrku dugu 21,097 kilometara koju iz godine u godinu trči sve veći broj trkača.

Ove je godine, 7.4.2018., održan 14. Osječki Ferivi polumaraton kojega je trčalo preko tisuću trkača svih dobnih skupina, a među njima i naša profesorica Ana Azenić, na koju smo osobito ponosni. I ne samo da ga je trčala, već ga je i istrčala u sjajnom vremenu. Bravo! smiley

Kako bi se grad Osijek predstavio u što boljem svjetlu, organizatori su animirali Osječane da na različite načine sudjeluju u polumaratonu. Na mnogim mjestima, cijelom dužinom staze bili su raspoređeni navijači i različiti glazbenici koji su pjesmom podizali atmosferu. Tako smo sudjelovali i mi, medicinari. Dvadesetak učenika naše škole glasno je navijalo za trkače na devetom kilometru utrke i koliko smo čuli, bili smo jedna od najglasnijih ekipa navijača. Učenike je organizirala profesorica Ana Azenić.

Nekoliko stotina metara od njih, školski je bend svirao i na taj način bodrio sve natjecatelje.

Osobit je užitak bio svirati vani, to je bio naš prvi nastup na otvorenom, na travnatoj površini na križanju Trpimirove ulice i Europske avenije. Osjećali smo se kao pravi profesionalci dok smo namještali ozvučenje i isprobavali sve to dok utrka još nije niti počela, a kraj nas prolazili brojni građani. Prve smo trkače dočekali nedugo nakon početka utrke i nakon toga su gotovo 45 minuta kraj nas trčali natjecatelji. Poseban je doživljaj svirati i pjevati dok oni trče, mnogi od njih su nam mahali, pljeskali, pjevali, neki od njih su čak i protrčali kroz bend, a najglasnije smo pjevali i navijali kada je kraj nas protrčala naša profesorica Ana. Neki od natjecatelja su snimali dok su trčali, a neki su skidali slušalice i odmicali se od svoje glazbe kako bi čuli što mi sviramo. Osjetilo se kako energija koja dolazi iz naše pjesme motivira i daje malo dodatne snage trkačima. Ostali smo dugo pod dojmom te svirke i nadamo se da smo opravdali poziv organizatora i da ćemo se i iduće godine zateći na polumaratonu.

Možda budemo bodrili i neka druga poznata lica koja se do tada zaljube u trčanje. smiley

Fotografije pogledajte u našoj Foto-galeriji!

Mirna Ilakovac, psihologinja

« Kolovoz 2018 »

17.08.2018. 16:00
Matične stanice za povratak vida
Aktivacija matičnih stanica u oku je kod slijepih laboratorijskih miševa rezultirala djelomičnim povratkom vida, objavio je znanstveni časopis Nature.

08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.