OSKAR ZNANJA

Autor: Vesna Suvala, 3. 7. 2017.

Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s Hrvatskom zajednicom županija i ove je godine državnim i međunarodnim prvacima dodijelila Oskar znanja, najveće priznanje i nagradu za izniman uspjeh i postignute rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju.

Dodjela priznanja i Oskara znanja učenicima državnim prvacima na natjecanjima u znanju i učenicima koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima u znanju održana je 29. lipnja 2017. godine u Velikoj dvorani Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s početkom u 12 sati.

U 2017. godini među državnim prvacima kojima je dodjeljen Oskar znanja su i naši učenici Lorena Spreitzer, Lea Kasa, Matej Jurković, Renata Jakić, Florijan Hajba i Matea Paradžik koji su osvojili prvo mjesto na  21. Državnom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Mentorici učenika, Maji Rakin uručena je zahvalnica i plaketa.

Skulpture Oskara znanja izradili su učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec u suradnji sa Srednjom školom „August Šenoa“ iz Garešnice.

« Rujan 2017 »

23.09.2017. 08:00
Svijest o idiopatskoj plućnoj fibrozi
Idiopatska plućna fibroza (IPF) je relativno rijetka bolest, pa se obilježavanjem Svjetskog tjedna IPF-a od 16. do 24. rujna željelo ukazati na njezinu težinu te važnost ranog otkrivanja kako bi se na vrijeme počelo s liječenjem i bolest usporila.

22.09.2017. 15:33
Objavljeni rezultati istraživanja o diskriminaciji u RH
Svaka peta osoba u Hrvatskoj bila je barem jednom diskriminirana u posljednjih pet godina, i to najčeš‡e u području rada i zapošljavanja te zdravstvene zaštite. No, čak 68 posto njih nije potražilo pomo‡, pokazalo je "Istraživanje o stavovima i razini svijesti o diskriminaciji i pojavnim oblicima diskriminacije" Ureda pučke pravobraniteljice i Centra za mirovne studije.