Volonterska akcija "Da sam ja Petar Pan"

Autor: Vesna Suvala, 24. 5. 2017.

U Medicinskoj školi Osijek u tijeku je volonterska akcija „Da sam ja Petar Pan“ u kojoj ispunjavamo učeničke želje. Brojčano skromni, ali srcem mnogobrojni tim naše Škole (pedagoginja Nada Tomas Grujić, psihologinja Mirna Ilakovac, Mirta Faktor, prof., Monika Feher, 3. l, Karlo Tobler, 3. s1 i Leo Lang, 2. s1), jednoga sunčanoga dana, sastao se u našoj školskoj knjižnici. Sunčano smo počeli volontersku akciju i još sunčanije ju završili. Učeničke želje bile su skromne i, jednostavno, nismo mogli ne ispuniti ih.

Osječku glumicu Sandru Lončarić Tankosić poželjeli su upoznati: Loredana Kolar, 5.s1, Karlo Tobler, 3. s1 i Zorana Grebić, 3. s1. Sandra nas je povela Hrvatskim narodnim kazalištem, ugostila uz kavu i piće te poklonila karate za predstavu „Vitez slavonske ravni“. Bio je to susret za pamćenje. Snimljen je i prilog koji možete pogledati. 2. s1 razred otišao je u Zoo vrt i uz igru, druženje i neformalnu nastavu proveo jedno prijepodne. Želju je poželio Leo Lang, a  ispunila ju je Monika Feher, dugogodišnja volonterka izviđačkoga kluba Javor. Također, Monika će, uskoro, povesti na izlet dvije učenice. (One za ostvarenje te želje još ne znaju.) Karlo Tobler, dugogodišnji je volonter u vrtiću Snjeguljica. (Karlo volontira i u drugim ustanovama i organizacijama.) Patrik Plavšić, 1. s2, Antonia Bungić, 1. s2 i Matea Sobodić, 1. s2 poželjeli su volontirati u vrtiću. Karlo im je ispunio tu želju. Učenici će volontirati prema dogovoru s ravnateljicom vrtića Snježanom Despot. Vedrana Jurić, 1. s2 poželjela je knjigu kao uspomenu na Školu. Tu želju ispunila je pedagoginja Nada Tomas Grujić koja joj je poklonila knjigu znakovitoga naslova. Pedagoginja je, također, ispunila želju Paule Cvenić, 2. s1. Naime, Paula je napisala da Sara Sitaš, 2. s1., želi upoznati bivšega učenika naše Škole, Ivana Radu, tzv. Malajskoga tapira. Ivan je aktivni član Crvenoga križa Osijek pa je njegov susret, osim emocionalan, bio i edukativan. Klara Kučić, 3. s1, poželjela je knjigu o svemiru. Tu želju ostvarila je Ana Rajković, prof. koja joj je poklonila knjigu. Psihologinja Mirna Ilakovac ispunila je želju Klementine Jovanović, 3. f koja je poželjela jedan dan u zabavnom parku za djecu koju je udomila njezina obitelj. Portanova je bila „prava“ prilika za ostvarenje te želje. Dan je bio ispunjen twister igrama, kartingom, bowlingom i brojnim drugim iznenađenjima. Budući da u Školi imamo uspješnu filmsku skupinu, naši „filmaši“, pod vodstvom Đurđice Radić, prof., snimaju film. Ako želite da ova volonterska akcija postane tradicija naše Škole, pišite neostvarene želje (vaše ili vama bliskih ljudi). Sljedeće školske godine pripremamo i jedno iznenađenje za volontere i one koji će to tek postati. Hvala Petar Panovima i Petar Panicama ove volonterske akcije! Samo za taj osmijeh, samo za taj osjećaj vrijedi ostvarivati tuđe želje. Zar ne?

Fotografije pogledajte u Foto-Galeriji!

Pogledajte i prilog STV-a o našoj volonterskoj akciji na ovoj POVEZNICI!

« Studeni 2017 »

23.11.2017. 16:00
Cimetom protiv masnog tkiva
Sastojak cimeta može pomoći u sagorijevanju suvišnog masnog tkiva, sugerira istraživanje provedeno u SAD na University of Michigan.

23.11.2017. 11:40
Zemlja postaje sve osvjetljenije mjesto
Ne, to nije dobra vijest. Posljednjih nekoliko godina uzastopno, uslijed umjetne rasvjete koja je u prostornom i količinskom porastu, naš planet nažalost postaje svjetliji i svjetliji. Doznajte detalje!