Smotra vjeronaučnog stvaralaštva VjeDra

Autor: Vesna Suvala, 22. 5. 2017.

Učenice Ivana Žulj, 1.g, Karmen Spahić, 1.s2, Valentina Grgić, 2.s1 i Anita Anđić, 3.f,

predstavljale su školu na Smotri vjeronaučnog stvaralaštva VjeDra 17. svibnja 2017. godine. Smotra je održana u prostorima Pastoralnog centra Nadbiskupskog vikarijata u Osijeku u organizaciji Katehetskog ureda Đakovačko-osječke nadbiskupije i Agencije za odgoj i obrazovanje.

Ciljevi smotre su:razvijati i poticati učeničko stvaralaštvo s naglaskom na teološko-duhovni sadržaj, promicati učeničko govorno izražavanje na hrvatskom jeziku i starim jezicima Svetoga Pisma (grčkom, latinskom i hebrejskom jeziku),otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih vjeronaučnih sklonosti i sposobnosti, razvijati suradničko učenje i timski rad, razvijanje metakognitivnih vještina, obogaćivanje i nadopunjavanje postojećih nastavnih programa Vjeronauka, razvijati učeničke kompetencije na području umjetničkog izričaja i predstaviti stvaralaštvo smotre javnosti. Važno je napomenuti da smotra nije natjecateljskog karaktera

Ove godine se na smotru prijavilo jedanaest osnovnih i sedam srednjih škola s područja Đakovačko-osječke nadbiskupije. Program su obogatile dramskim, scenskim, literarnim, medijskim, glazbenim i likovnim izražavanjem predstavljajući prisutnim sudionicima svoj rad i talente. Učenice naše škole predstavile su se likovnim radovima na temu U potrazi za Kristom-iskustva srednjoškolaca. Radove su crtale na temelju dobivenih iskustava koja su učenici naše škole podijelili s vjeroučiteljicom Adrijanom Lovrinčevič. Predstavili su se na način tako što su učenice prikazale svoj rad kroz power point prezentaciju. Zatim su čitale kratko svjedočenje koje interpretira nacrtanu sliku uz pratnju meditativne glazbe. Sudionici smotra imali su prilike vidjeti izložene radove učenica u predvorju vikarijata. Osim radnog dijela smotre, imali smo prilike zabaviti se uz tamburaše i ples te upoznati učenike drugih škola.

Adrijana Lovrinčević

« Rujan 2017 »

23.09.2017. 08:00
Svijest o idiopatskoj plućnoj fibrozi
Idiopatska plućna fibroza (IPF) je relativno rijetka bolest, pa se obilježavanjem Svjetskog tjedna IPF-a od 16. do 24. rujna željelo ukazati na njezinu težinu te važnost ranog otkrivanja kako bi se na vrijeme počelo s liječenjem i bolest usporila.

22.09.2017. 15:33
Objavljeni rezultati istraživanja o diskriminaciji u RH
Svaka peta osoba u Hrvatskoj bila je barem jednom diskriminirana u posljednjih pet godina, i to najčeš‡e u području rada i zapošljavanja te zdravstvene zaštite. No, čak 68 posto njih nije potražilo pomo‡, pokazalo je "Istraživanje o stavovima i razini svijesti o diskriminaciji i pojavnim oblicima diskriminacije" Ureda pučke pravobraniteljice i Centra za mirovne studije.