Radionica - Instrumentiranje

Autor: Vesna Suvala, 18. 5. 2017.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana sestrinstva, održana je u našoj školi 15. svibnja 2017. radionica na temu – Instrumentiranje. Održana je na inicijativu studenata Preddiplomskog i Diplomskog studija Sestrinstvo, Medicinskog fakulteta Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku.

Studenti su u trosatnom druženju poslušali uvodno predavanje o instrumentiranju kao izbornom predmetu u medicinskim školama, te nastavili upoznavanje s vještinama instrumentiranja u školskom praktikumu. Profesorice naše škole, Marijana Jaman Galeković, mag.med.techn. i Viktorija Ežbegović, bacc.med.techn., demonstrirale su vještine potrebne za rad u operacijskoj sali. Nakon toga studenti su i sami vježbali  demonstrirane vještine. Na kraju druženja studenti su izrazili  svoje zadovoljstvo i želju za ponovnim susretom. Posebno su istaknuli korisnost i zanimljivost sadržaja radionice, te da će se zalagati da Instrumentiranje bude u budućnosti jedan od izbornih predmeta na njihovom Studiju.

Marijana Jaman Galeković, mag.med.techn.

« Studeni 2017 »

23.11.2017. 16:00
Cimetom protiv masnog tkiva
Sastojak cimeta može pomoći u sagorijevanju suvišnog masnog tkiva, sugerira istraživanje provedeno u SAD na University of Michigan.

23.11.2017. 11:40
Zemlja postaje sve osvjetljenije mjesto
Ne, to nije dobra vijest. Posljednjih nekoliko godina uzastopno, uslijed umjetne rasvjete koja je u prostornom i količinskom porastu, naš planet nažalost postaje svjetliji i svjetliji. Doznajte detalje!