Čepovima do lijekova

Autor: Vesna Suvala, 10. 5. 2017.

Dragi učenici i djelatnici naše škole,

Pozivamo vas da čineći dobro podržite naš humanitarno - ekološki projekt. Naime, i ove godine započinjemo akciju prikupljanja plastičnih čepova i poklopaca (s boca, tetrapaka...) koja će trajati tijekom svibnja, a svi skupljeni čepovi bit će proslijeđeni Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma iz Čakovca koja prodajom istih financira lijekove koji nisu na popisu HZZO-a.

Pozivamo vas da animirate svoje uže i šire okruženje (obitelj, susjede, prijatelje, obližnju benzinsku crpku, dućane u vašoj blizini, kvartovske kafiće - da, da, računamo na prijateljski Greenfield....), te tako omogućite uspješnu realizaciju naše ideje. Na svakom katu u hodniku bit će prostor za odlaganje prikupljenih čepova (molim da kutije ne koristite u druge svrhe, tipa - koš za iskorištene šalabahtere, stalak za kišobrane...).

Uistinu, lako je i važno činiti dobro. Zbog drugih. I zbog sebe. Nekada je tako malo potrebno za tako puno. Hvala svima kojima će ova naša ideja pomoći da se osjećaju bolje.

PS: Ako netko ima nekoga (roditelji/bake/stričevi/ujaci) koji putuju na relaciji Osijek-Čakovec ili Osijek-Varaždin, a da je voljan prikupljene čepove proslijediti Udruzi, molim da se javi prof. Grubišić. Zahvaljujemo.

Mirela Grubišić, prof.

« Lipanj 2017 »

22.06.2017. 16:00
Studija upozorava na e-cigarete
Nalazi američkih znanstvenika sugeriraju kako uporabu elektronskih cigareta prati rizik za oštećenja DNK usporediv s pušenjem običnih cigareta bez filtera.

08.06.2017. 12:34
Slavimo mora i oceane!
8. lipnja svake se godine obilježava Svjetski dan oceana. Turistička sezona, vrijeme sunca, mora i kupanja se bliži, ima li stoga boljeg načina da je započnemo od dana posve‡enog promišljanju o našim doprinosima ekosustavima od kojih ovisi cijeli život na Zemlji?