Unatoč kiši uspješno održana inicijativa "LEGA, DI SI SUTRA?"

Autor: Vesna Suvala, 9. 5. 2017.

Mladi fotografijama razmišljali o svojoj budućnosti

U povodu Europskog tjedna mladih, Udruga za rad s mladima Breza u suradnji s Osječko-baranjskom županijom i Gradom Osijekom te uz podršku Mreže mladih Hrvatske, Iskre waldorfske inicijative i Volonterskog centra Osijek, u petak (5. svibnja), održala je zanimljivu interaktivnu inicijativu mladih pod nazivom „Lega, di si sutra?“.
U događanju koje je, zbog jake kiše, održano u prostoru kina Europa, sudjelovalo je 100-njak mladih u dobi od 15 do 25 godina, većinom srednjoškolaca iz nekoliko srednjih škola: Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn, Poljoprivredne i veterinarske škole, Ekonomske i upravne škole, Obrtničke, Medicinske, Graditeljsko-geodetske i Trgovačke škole te I. gimnazije.

Svi su oni imali priliku fotografirati se s raznim rekvizitima i natpisima s hashtagovima poput #selomojemalo, #idesvan, #buduciprofa, #makarsta #LegaDiSiSutra i sl. te na taj način sudjelovati u foto natječaju i osvojiti neku od vrijednih nagrada u kategorijama pojedinačnih, grupnih i fotografija u paru te u kategoriji najsmješnije i najkreativnije fotografije. Dovoljno je bilo fotografiju s osnovnim podatcima poslati na FB profil Udruge Breza i skupljati „lajkove“.
Kroz forum radionicu pod vodstvom Srđana Ferenčaka iz Iskre waldorfske inicijative, mladi su se osnažili za strukturirani dijalog s donositeljima odluka koji je moderirala Jelena Kamenko iz Volonterskoga centra Osijek. Navodeći konkretna pitanja o mogućnostima u gradu i regiju za njihovo zaposlenje, izazovima koji pred njima stoje te problemima s kojima se suočavaju, mladi su razmijenili svoja razmišljanja s predstavnicima Županije i Grada – županom Vladimirom Šišljagićem i zamjenikom gradonačelnika Denisom Ambrušem.
Lajkati fotografije možete još uvijek, do ponedjeljka 8. svibnja, u podne, na FB profilu Udruge Breza (događanje Lega, di si sutra?). Glavna je nagrada bon za putovanje agencije Kuna putovanja. Od ostalih nagrada izdvajamo kino ulaznice Kinematografa Osijek, poklon pakete Ferivi sporta i American Dollar bara te Udruge Breza i Mreže mladih Hrvatske.

« Ožujak 2024 »