Advent u školi

Autor: Vesna Suvala, 19. 12. 2016.

Kako samo vrijeme leti… Evo nas u još jednom Došašću - vremenu milosti, druženja, darežljivosti, pripreme i iščekivanja. I ove godine smo se potrudili te učenike i djelatnike škole obradovali božićnim ugođajem.

S pripremama smo počeli u studenom. Marljivošću i kreativnošću 4.dt razreda (Bilić Kristina, Bošković Petar, Crnogaj Marina ,Ivanković Ivana, Jekić Veronika, Paliž Rebecca, Vukić Patricija, Krznarić Dino, Šteko Ivan, Jurišić Sebastian, Kukolj Marko, Komljenović Karlo) i nastavnice Vesne Albreht-Mihaljević i Adrijane Lovrinčević pripremljeni su ukrasi za bor, izrađen kamin,  osmišljen cjelokupni izgled hola škole. Početkom prosinca okitili smo bor, postavili jaslice i kamin, upalili lampice, u hol škole prenijeli ozračje obiteljskog doma. Želja nam je i ove godine bila potaknuti učenike i djelatnike na druženje, promišljanje o značenju vremena u kojem se nalazimo.

Svoj doprinos su dali i učenici koji su svojim likovnim umijećem naslikali priču o Isusovom rođenju te nas podsjetili na značenje Božića. Učenice 1.s1 razreda Ivona Levak (Tri mudraca), Ema Skoko (Prikazanje Isusovo) i Matea Marković (Anđeo i Josip), učenica 1.s2 razreda Karmen Spahić (Poklon pastira), učenica 1.g razreda Ivana Žulj (Navještenje Mariji o Isusovom rođenju), učenice 1.s3 Lea Kovačević (Isusovo krštenje) i Antonija Stilin (Marija i Elizabeta), učenica 2.s1 razreda Valentina Grgić (Anđeo donosi vijest pastirima) i učenica 3.f razreda Anita Anđić (Isusovo rođenje). Učenice 3.f razreda Mirna Šimudvarac, Anita Anđić, Ivana Bivolčević, Lucija Piskać, Marija Perić i Lea Štefančić su pomogle oko postavljanja izložbe učeničkih radova o Isusovom rođenju.

Vesna Albreht-Mihaljević i Adrijana Lovrinčević