PLESNE RADIONICE - DAN ŠKOLE

Autor: Vesna Suvala, 14. 5. 2016.

Igrom i radosti ispunjen Dan škole obilježili smo i dvjema plesnim radionicama. Budući da je igra kreativni izričaj ljudskog duha, nikako ju ne možemo odvojiti od plesa koji je i više nego navedeno. Zbog toga je učenicima bio pripremljen rasplesani, edukativni i rekreacijski plesni kutak koji se sastojao iz dva dijela.

Plesnu radionicu šetalice vodila je prof. Azenić u kojoj je sudjelovalo oko 25 učenika naše škole. Svi smo se odlično proveli, zabavili, a na kraju i naučili ujednačeno otplesati osmišljenu koreografiju šetalice. U učionici je vladala pozitivna atmosfera ispunjena veseljem i ugodnim riječima podrške i ohrabrivanja. Plesanje je završilo uspješno i svi smo s velikim zadovoljstvom otplesali, skladno i ujednačeno, šetalicu svima onima koji su nas došli gledati i bodriti. Na kraju nam je u učionici bilo vruće i svima nam je bio potreban zasluženi predah. No, to je bilo ujedno i zagrijavanje za drugi dio radionice.

U susjednoj učionici su nas nestrpljivo čekali dragi gosti iz Športsko plesne udruge „Feniks“ koji su ujedno i dio baletne postave Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, Vanja Dušić i Laura del Carmen Velasco Farrera. Oni su nam demonstrirali osnove baleta, od pozicija ruku i nogu do nekih elementata poput petite allonge, releve, demi-plie, paode vals, soute, chaisse.

Laura je balerina koja je došla u Hrvatsku iz Meksika povodom daljnjeg usavršavanja i plesanja baleta. Njezin hrvatski jezik nije savršen, no to ju nije spriječilo u entuzijastičnom objašnjavanju pokreta i stavova tijela u baletu koje je i sama demonstrirala. Osmijeh joj nije napuštao lice i vidila se njezina istinska ljubav prema baletu. Mi smo pozorno slušali svaku njezinu riječ i pratili svaki njezin korak. Neki od nas su izgubili ravnotežu, ali nas to nije sputavalo u daljnim pokušajima. Naša nespretnost izmamila je osmijeh na svačija lica. Nakon nekoliko pokušaja plesanja baleta i razmjenjenih toplih riječi s gostima i ostalim učenicima naše druženje privelo se kraju.

Pri odlasku iz škole toga dana bili smo sretni, ispunjeni riječima veselja i ponosni jer smo, uz ugodno druženje, naučili i nove vještine.

Matej Jurković, 3.s1

Fotografije pogledajte u našoj Foto - galeriji!