Stručna ekskurzija 2. i 3. ft razreda, Thalassotherapia Opatija

Autor: Ivana Marček, 17. 5. 2022.

Učenici 2. ft i 3. ft razreda, u pratnji nastavnika struke: Ivane Marček i Jage Lucića, posjetili su dvije zdravstvene ustanove u Opatiji i Crikvenici od 28. do 29. travnja 2022.

Prvi dan posjetili su Talasoterapiju Opatiju, Specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju bolesti srca, pluća i reumatizma Primorsko - goranske županije. Temeljem zasluga i primjeni visokih stručnih standarda, 1998. godine Thalassotherapia Opatija postala je Referentni centar za zdravstveni turizam i medicinski programirani odmor Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske. Učenicima je objašnjen način pružanja zdravstvenih usluga u sklopu kardiologije, reumatologije i fizikalne medicine te rehabilitacije, sportske medicine i medicinskoga wellnessa. Drugi dan posjetili su Thalassotherapiu Crikvenica, drugu Specijalnu bolnicu u istoj županiji, no ustanovu s drugačijim zdravstvenim uslugama koja se bavi posebice rehabilitacijom respiratornih i ortopedskih oboljenja. Položaj joj je na samoj uvali kristalno čistoga mora, šljunčanoj plaži i 6 km dugoj šetnici, u parku mediteranskoga zelenila. Idealna je za talasoterapijsko liječenje, oporavak i odmor. U obje ustanove učenici su imali prilike čuti o metodama rada, vidjeti nove uređaje za fizikalnu terapiju, a neke i isprobati. Srdačnost i otvorenost domaćina doprinijela je dodatnom oduševljenu grupe. Ovakav pristup nastavi pruža drugačiji doživljaj struke, upoznavanje s novim metodama rada te dodatno motivira učenike na istraživanje i pronalazak budućega mjesta na tržištu rada.

Ostale slike možete pogledati u našoj galeriji.

Ivana Marček, mag. physioth

« Ožujak 2024 »