E-interaktivni priručnik za Peer učenje o tehnikama sigurnog transfera osoba smanjene pokretljivosti

Autor: Ivana Marček, 17. 5. 2022.

Nastavnici struke Ivana Marček i Jago Lucić sudjelovali su u prezentaciji E - interaktivnoga priručnika za Peer učenje o tehnikama sigurnoga transfera. Priručnik je namijenjen njegovateljima i osobama koje se bave skrbi osoba s poteškoćama u kretanju, a kojega je organiziralo Veleučilište „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru.

Prezentacija je održana 25. ožujka 2022.  Priručnik je završni intelektualni rezultat koji je nastao u okviru međunarodnoga partnerstva na projektu „Digital Tools and Methods for Safe Transfer Techniques for Caregivers in Today's Health Care Sector“ - STteh. Svrha ovog događanja bilo je predstavljanje E - interaktivnoga priručnika koji se sastoji od šest poglavlja. Bavi se najvažnijim segmentima koje je potrebno savladati kako bi se primijenile tehnike sigurnoga prijenosa, metodologije Peer to Peer podučavanja te razmjena internacionalnih praksi tehnika transfera kao i osnovnih načela sigurnoga prijenosa, procjene rizika i kako raditi s vlastitim tijelom s ciljem prevencije iscrpljivanja i ozljeda na radu te prevencije rizika za pacijenta. Nastavnici su nakon predavanja imali prilike i isprobati neke tehnike transfera u kabinetu Fakulteta te su osnaženi novim znanjima spremni prenijeti naučeno znanje učenicima i kolegama.

Ivana Marček, mag. physioth

« Ožujak 2024 »