NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA I LIDRANO 2021.

Autor: Administrator , 29. 3. 2021.

Godina 2021.Još uvijek corona, broj zaraženih malo dolje, malo gore, ali mi se ne damo!Radimo, pripremamo se, vježbamo-jezik, pisanu riječ, izgovorenu riječ.Hoćemo li biti uživo ili online?Svejedno, tradiciju moramo nastaviti!

Najprije čestitke Loreni Duvnjak iz 3.g razreda koja je na županijskom natjecanju iz jezika osvojila 4.mjesto sa 70 ostvarenih bodova.Medicinska škola jesmo, ali darovitih za hrvatski jezik imamo.

A LIDRANO?Euterpa nas je ponovno štitila!Literarni radovi pristigli na županijsku razinu su: „Džepno prenosiv problem“, Anastasije Mirosavljević, 3.f, mentorica Marina Pilj Tomić, prof. i „Gilbertov bal“, Patricije Barić, 1.da, mentorica Ivana Đerđ Dunđerović.Literati su bili najbrojniji, čak 23 pristigla rada.Nažalost, sudionici ove kategorije svoje su radove, ali i Okrugli stol imali na daljinski način, putem Zooma.

Sve je bilo drukčije ove godine! Radi epidemioloških razloga, skupnog dramsko-scenskog izričaja nije bilo.Prema ovogodišnjim propozicijama, svaka je škola mogla prijaviti samo jednog učenika u kategoriji pojedinačnih nastupa.Županijska razina HŠS „LIDRANO 2021.“ održana je u Srednjoj školi Isidora Kršnjavoga u Našicama 18.ožujka 2021. Naša predstavnica Lorena Čaušević, 5.s2 razred govorila je stihove Irene Vrkljan:“Ljubav ne mogu ponoviti“, mentorica Vesna Kasač,prof.Nakon 12 pojedinačnih izvedbi, redatelj i izbornik Mario Kovač, upućuje direktno na sudjelovanje na državnoj razini smotre LIDRANO 2021. pet učenika.Među njima i naša Lorena! Druga godina za redom državna smotra.Bravo Lorena, zaokružila si svoju „lidranovsku“ priču!

Nažalost, samo nekoliko dana nakon LIDRANA, napustila nas je Irena Vrkljan, pjesnikinja ljubavi, boli, rastanaka i samoće, besmisla postojanja.Neka je i ova njezina pjesma čije je stihove govorila Lorena, „omaž“ hrvatskoj Virginiji Woolf!

Vesna Kasač, prof.