Dan ružičastih majica – Pink Shirt Day 2021.

Autor: Administrator , 1. 3. 2021.

Dan ružičastih majica predstavlja oblik borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se posljednje srijede u mjesecu veljači. Ove godine to je bila srijeda, 24. veljače.

Naša je škola sudjelovala u eTwinning projektu „Stop nasilju! Pink Shirt Day 2021.” kojeg je pokrenula Tehnička škola Ruđera Boškovića iz Vinkovaca, a sudjelovalo je ukupno 16 osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

U našoj školi su se, tijekom cijeloga tjedna, od 22. do 26. veljače, na satima Razredne zajednice, Hrvatskog jezika, Engleskog i Njemačkog jezika te Zdravstvene njege odvijale projektne aktivnosti. Prva aktivnost bila je izraditi prijedloge za logo i slogan projekta koji su bili objavljeni na eTwinning stranici projekta. Svi su sudionici bili pozvani da glasanjem odaberu najbolji logo i slogan, bilo je između 38 prijedloga za logo i 37 prijedloga za slogan. Ponosni smo na naše učenike Mateja Glavaša, 2.ft, autora loga, i Ivanu Masnicu, 1.ft, autoricu slogana, „Ružičasto obuci i drugome budi pri ruci“, koji su dobili najviše glasova te tako postali službenim obilježjima ovoga projekta.

Od ostalih aktivnosti treba istaknuti poruke podrške na panou u holu škole koji su izradili učenici 2.dt razreda. Poruke podrške u alatu Lino izradili su učenici 1.da razreda te u Padletu http://bit.ly/PinkShirtDayMŠO učenici 3.g razreda, oni su se obratili i žrtvama vršnjačkog nasilja, njihovim roditeljima i nastavnicima, ali i samim nasilnicima na engleskom jeziku. Učenici 5.s1 i 4.s2 snimili su dva izvrsna i upečatljiva videa koji se prikazuju u holu škole. Učenici 1.f, 2.dt, 2.ft i 3.f razreda napravili su mnoštvo kako digitalnih, tako i rukom oslikanih postera. Na satima stranog jezika učenici prvih i drugih razreda vodili su rasprave i promišljali kako zaustaviti vršnjačko nasilje u školama i društvu.

U srijedu je cijela škola bila prepuna ružičaste boje, na majicama i  maskama! Pogledajte u Foto-galeriju.

« Ožujak 2024 »