Grad Heroja i palih anđela

Autor: Administrator , 18. 11. 2020.

Danas je dan kada braniteljima Vukovara palimo svijeću. Ta svijeća znak je zahvalnosti. Mi smo sretna generacija zbog hrabrih ljudi plemenitoga srca. U Vukovaru se mnogo života ugasilo da bi grad počeo disati. Taj dan, kada je pao Vukovar, nikada nećemo zaboraviti. Branitelji su za nas dali dušu i opet će ju dati. Na današnji dan suza će pasti tebi u čast, moj voljeni Grade Heroja!

Svi znamo za Vukovar. Koliko je suza i boli ostalo u njemu toga dana. Stara majka suzu je pustila za sinom koji nije mogao upaliti svijeću. Sinu nije mogla zadnji put reći da je ponosna i da ga voli. Dijete čeka oca u nadi da je otišao samo na neki daleki put s kojeg će se vratiti kući. Veseli dječji snovi snivali su u tami. Nije bilo smijeha i radosti. Ljudi su živjeli u patnji i molitvi. Vukovar je mnogo podnio. Osjetio je svaku granatu koja je padala u srce grada. Vjetar je nosio jecaje starih majki i djece. U neprijateljima nije bilo plamena ljubavi. Toga dana sve je bilo tmurno i sivo. Ljudi su vjerovali da će ružno vrijeme proći i da će im srce opet ispuniti radost.  Svaka suza puštena u Vukovaru ostala je zapamćena.

Zaboravljeni Vukovar nikada nećeš biti!

Kristina Živaljić, 3.s1

VUKOVAR

Vukovar je grad heroja
posjetiti ga velika je želja moja
Gdje vodotoranj uspravno stoji
i zadnje dane obnove broji.
Mnogi heroji lijepe naše
za njega život daše.
Dok Dunavom voda teče,
Vukovar pokoriti se nikad neće.
Svi ga vole, to je lijepa gesta
od Dubrovnika, Zagreba, sve do moga mjesta.
Svi Hrvati vole tamo doći
na dugi ili kratki put spremni su poći.
Tina Galinec, 3.s1

« Ožujak 2024 »