Skype s Kazakhstanom

Autor: Administrator , 19. 10. 2020.

U Mjesecu hrvatske knjige i u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica 2020. (ISLM) članice Čitateljskoga kluba Proliteris sudjelovale su u Skype projektu 2020. Na službenoj mrežnoj stranici ISLM registrirano je 6o škola iz cijeloga svijeta koji žele sudjelovati u susretu na daljinu koristeći digitalni alat Skype.

Cilj Skype projekta je potaknuti učenike iz različitih dijelova svijeta da razgovaraju u stvarnom vremenu tijekom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica kako bi upoznali različite kulture, oblike školovanja, nastavne i izvannastavne aktivnosti te preporučili zanimljive naslove za čitanje.

Učenice Lorena Bošnjak, Anja Veg i Anđela Marinković iz 2.ft razreda sudjelovale su u Skype susretu s učenicima iz Kazakhstana 14. listopada 2020. u školskoj knjižnici uz mentore Ivana Kordića, prof. i Altu Pavin Banović, knjižničarku. Susret je bio vrlo zanimljiv jer naši učenici pohađaju nastavu pod maskama, a učenici u Kazakhstanu imaju nastavu na daljinu. Skype sastanak je trajao 90' s vrlo zanimljivim intezitetom upoznavanja jezika, kulture, obrazovanja i knjiga na engleskom jeziku.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Alta Pavin Banović

Skype with Kazakhstan

During the Croatian Book Month and International School Library Month 2020, our members from the book club Proliteris participated in the Skype Project 2020. Sixty schools from all over the world that would like to participate in online meetings, by using Skype, have already been registered at the ISLM website.

The aim of this Skype project was to encourage students from all over the world to talk in real-time during the International School Library Month in order to acquaint themselves with different cultures, forms of education, curricular and extracurricular activities, and also to recommend interesting and must-read books.

On October 14, 2020, Lorena Bošnjak, Anja Veg and Anđela Marinković from the 2nd grade (physiotherapy), accompanied by their mentors and teachers Alta Pavin, the school librarian and Ivan Kordić, participated in a Skype meeting with students from Kazakhstan.

It was a very interesting meeting due to the fact that our students attend lessons wearing protective masks, whereas students from Kazakhstan attend online lessons (distance learning). This online meeting lasted for 90 minutes with an impressive intensity of familiarisation with languages, culture, education and English books.

Ivan Kordić

« Ožujak 2024 »