Svjetski dan mentalnog zdravlja

Autor: Administrator , 13. 10. 2020.

Dječji kreativni centar DOKKICA u sklopu trogodišnjeg programa „Alternativni centar podrške za djecu i roditelje“, financiranog sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, na Svjetski dan mentalnog zdravlja (10. listopada) pokrenuo je kampanju za zaštitu mentalnog zdravlja djece „Promijeni pogled. VAŽAN SI!“ objavom promotivnog video spota istoimenog naziva na svojim društvenim mrežama.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja, DOKKICA je u ponedjeljak, 12. listopada u vremenu od 9.30 do 10.30 održala interaktivnu online edukaciju o mentalnom zdravlju za učenike Medicinske škole Osijek koju su vodile Andrea Žulj, mag.psych., voditeljica psihosocijalne podrške za djecu i roditelje i Doroteja Blagus, mag.rehab.educ., edukacijska rehabilitatorica. Na ovoj interaktivnoj online edukaciji sa srednjoškolcima se progovaralo o osnovnim značajkama i važnosti brige o mentalnom zdravlju, svakodnevnim nošenjem sa stresnim situacijama i dostupnim strategijama nošenja s neugodnim emocijama. Zaključci ove interaktivne online edukacije poslužit će kao temelj za izradu daljnjih programskih aktivnosti usmjerenih promociji brige o mentalnom zdravlju djece i mladih.

Program „Alternativni centar podrške za djecu i roditelje“, odobren u okviru Poziva Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju udruge“ za trogodišnje razdoblje (2020. – 2023.), usmjeren je na povećanje dostupnosti izvaninstitucionalnih socijalnih usluga i prevenciju izdvajanja djece u riziku i s problemima u ponašanju iz obiteljskog okruženja na području Osijeka i Donjeg Miholjca. Programom su planirane edukacije o mentalnom zdravlju za djecu i roditelje, savjetodavna podrška djeci, radionice socijalnih vještina, predavanja za roditelje te obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja i Međunarodnog dana obitelji u Osijeku.

Zainteresirana djeca i roditelji koji žele savjetodavnu podršku u okviru Alternativnog centra podrške za djecu i roditelje, mogu se javiti na adresu e-pošte: podrska.dokkica@gmail.com ili telefon 782 454.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji. U privitku se nalaze video klipići, koje je izradio učenik Andrej Nikolić.