NATJEČAJ OBOJI SVIJET ŠARENIM BOJAMA TOLERANCIJE

Autor: Administrator , 1. 10. 2020.

Drage učenice i učenici,

pozivamo vas da se uključite u natječaj koji je objavio Forum za slobodu odgoja OBOJI SVIJET.

Tema natječaja je prihvaćanje i poštivanje različitosti i individualnih razlika; u svakodnevnom životu, školi, lokalnoj zajednici. Gdje vi primjećujete različitost, što poduzimate da biste prihvatili i razumjeli različitost? Koje su različitosti došle do posebnog izražaja proteklih mjeseci? Zašto nam je sada posebno važno međusobno razumijevanje i prihvaćanje?

Što trebate učiniti? Napraviti: FOTOGRAFIJU, STRIP, PLAKAT, PRIČU, PJESMU, VIDEO, ŠKOLSKI PROJEKT na temu prihvaćanja i tolerancije.

Natječaj je u našoj školi otvoren do 25. listopada, svoje radoiove donesite u zbornicu profesorici Radić ( koordinatorica natječaja), izložit ćemo sve pristigle radove na mrežnoj stranici, a prosudba od 5 članova odabrat će 5 najboljih koje ćemo poslati u Forum za slobodu odgoja.

Prosudba će razmatrati:

-koliko rad pokazuje razumijevanje, prihvaćanje i poštivanje različitosti

-koliko je rad inovativan

-koliko rad promiče mirno rješavanje sukoba i nenasilje, dijelog

- koliki je stupanj složenosti rada ( u skladu s uzrastom autora)

-sveukupnu kvalitetu rada

Radove s prijašnjih natječaja možete pogledati na stranicama Foruma za slobodu odgoja. Prošle školske godine naša učenica Larisa Roso osvojila je 3. nagradu na Forumovom natječaju "Sanjam školu" i dobila vrijednu nagradu. Forum uvijek nagrađuje kreativnost.

Znamo da ste kreativni, svoje ideje pretočite u fotke, slike, riječi. želimo vam puno uspjeha!

Đurđica Radić