Uspješan fotograf vatrogasac senior

Autor: Administrator , 29. 9. 2020.

U našoj školi djeluje Fotoklub Pixeli, čiji se član Matej Glavaš, učenik 2.ft razreda, aktivni član vatrogasne mladeži DVD Bizovac,  rado odazvao sudjelovati u ovome natječaju. U dogovoru s mentoricom Altom Pavin Banović odabrane su tri fotografije koje su prijavljene na natječaj. Poslane fotografije su ocjenjene vrlo uspješno jer je Matejeva fotografija zauzela drugo mjesto na državnoj razini natjecanja.

Hrvatska vatrogasna zajednica otvorila je likovni, literarni i foto natječaj sa svrhom popularizacije vatrogastva među mladima radi podizanja svijesti u zaštiti od požara u šk. god. 2019./2020. Natječaj je podijeljen po kategorijama, a za učenike srednjih škola je određena kategorija fotografije. Teme fotografija trebaju sadržavati slike vatrogasnih vozila, vatrogasaca koji gase požare u kućama, šumama, spašavaju ljude i životinje, prizore u kojima dolazi do izražaja hrabrost vatrogasaca, mladi vatrogasci i slično.

Dan vatrogastva obilježava se na Dan sv. Florijana 4. svibnja, ali je radi pandemije COVID-19 obilježen 15. rujna 2020. kada su uručena Priznanja i nagrade u Vatrogasnoj školi Hrvatske vatrogasne zajednice u Zagrebu. Nagrađeni natjecatelji u sve tri kategorije prisustvovali su izložbii nagrađenih radova postavljenoj u prostoru Vatrogasne škole. U dvorištu škole svi su sudjelovali u zanimljivom programu pripremne vježbe dva tima kojega čini jedan vatrogasac i jedan uvježbani pas.

Svi prisutni nagrađeni natjecatelji s mentorima i domaćinima su se okrijepili pripremljenim domjenkom nakon čega smo se uputili kući u ugodnoj vožnji službenim autom Hrvatske vatrogasne zajednice iz Osijeka kojim je upravljao gosp. Berislav Hengl, pročelnik Vatrogasne zajednice Osječko-baranjske županije.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Alta Pavin Banović, knjižničarka