"Posadi drvo, ne budi panj!"

Autor: Administrator , 28. 10. 2019.

S veseljem smo dočekali početak akcije koju zdušno prihvati cijela Hrvatska. Diljem naše domovine kraj listopada obilježila je sadnja drveća. Građanska inicijativa "Dani kolektivne sadnje drveća" pokrenuta je s idejom da svatko može zasaditi drvo i na taj način doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena. Cilj je potaknuti građane, udruge, tvrtke i ustanove da samostalno ili u suradnji sa svojim lokalnim jedinicama samouprave u tri dana diljem Hrvatske na privatnim i javnim površinama zasade što više stabala kako bi doprinijeli ozelenjivanju svojih životnih sredina i time istaknuli važnosti i brojne dobrobiti drveća i zelenila, osobito u urbaniziranim sredinama.

Učenici 2s1 razreda, zajedno sa svojim profesoricama Tomljenović i Grubišić, u petak su se uhvatili motike, lopate, štijače....i dali svoj doprinos ovoj krasnoj akciji. Budući da u našem dvorištu teku radovi bili smo ograničeni prostorom, ali najvažnije od svega je da se osvijestila nužnost skrbi o našem krasnom "Trećem kamenčiću od Sunca" i da svatko od nas može puno, a zajedno možemo sve. Zahvaljujemo obitelji Eme Papak koja nam je darovala tri sadnice jabuke. U iščekivanju plodova, smišljamo naredne akcije.

Neka vas foto-galerija potakne da nam se sljedeći put pridružite.

Mirela Grubišić, prof.

« Ožujak 2024 »