SVJETSKI DAN SRCA Za moje srce, za tvoje srce, za naša srca

Autor: Administrator , 4. 10. 2019.

Ovogodišnje obilježavanje dana srca posvećeno je jačanju svijesti o zdravlju srca. Želja je stvaranje globalne zajednice ljudi čije sadašnje odgovorno  ponašanje doprinosi boljoj kvaliteti života, posebice razvijanju svijesti o načinu života koji doprinosi zdravlju srca. Nažalost, crna statistika i brojke govore u prilog kako  svake godine od bolesti srca i moždanog udara umire 17, 900,000 osoba. Male promjene i usvajanje zdravih životnih navika, smanjuje rizik nastanka kardiovaskularnih bolesti i moždanog udara, a ujedno dajemo dobar primjer nadolazećim generacijama. „Što mogu napraviti sada…kako bi moje srce kasnije bilo zdravo?“

ZATO ŠTO VJERUJEMO DA JE SVAKI OTKUCAJ SRCA BITAN

U nedjelju 29. rujna 2019. u vremenu od 10 do 13 sati obilježili smo Svjetski dan srca, koji su u gradu na Dravi organizirali Hrvatski zavod za javno zdravstvo osječko – baranjske županije te Udruga kardiovaskularnih bolesnika. Učenici Medicinske škole Osijek svoj doprinos obilježavanju Svjetskog dana srca obogatili su prigodnim aktivnostima: mjerenje krvnog tlaka, određivanje razine glukoze u krvi te podjelom promotivnih materijala našim sugrađanima.

Tijekom akcije izmjerena su 160 krvna tlaka; najviša izmjerena vrijednost je bila 197/112mm Hg, dok je najniža izmjerena vrijednost iznosila 104/73 mm Hg. Razina glukoze u krvi određena je u 194 osobe; najviša izmjerena vrijednost bila je 16,1 mmol/L, najniža izmjerena vrijednost iznosila je 2,1 mmol/L.

U obilježavanju Svjetskog dana srca sudjelovali su učenici: Ivana Galijot, Robert Krampelj, Sara Tolić, Nataša Babić, Matej Erdeg, Bojana Višekruna, Aleksandra Samardžija, Diana Tomašević, Matea Bradić, Patricija Puljak, Anja Teofilović, Vanja Vugdragović, Angelina Majkić, Lovro Kljajić, Noris Vit, Danijela Zboril, Eva Kovač, Gabrijela Ristić

Nastavnice: Liljana Eršek, mag.med. techn., Jadranka Marušić, bacc. med.techn., Marija Maras, mag.med. techn., Martina Tot, mag.med. techn., Maja Čebohin, mag.med. techn.

Kako nam je bilo, pogledajte u Foto-galeriji.

« Ožujak 2024 »