VALENTINOVSKI PLES

Autor: Vesna Suvala, 11. 3. 2018.

Ove je godine održan jubilarni, 5. Valentinovski ples u organizaciji dvije susjedne škole, naše i „Ruđerice“. Dvorana je bila puna učenika koji su s nestrpljenjem čekali nastupe školskih bendova- Svatko svoje zna iz Ruđerice i našeg benda Pacjenti. Kako bi atmosfera bila što veselija i što više valentinovska, bila je puna crvenih balona, a na ulazu u dvoranu učenici su dobili papiriće s raznim poručicama iz vrijedne radionice prof. Đerđ Dunđerović i učenica 4.F razreda. Djelić sjajne atmosfere snimile su i kamere Slavonske televizije, što je bilo i prikazano u Vijestima. Jako nam je drago što se i na taj način čulo za dobru priču koja se za Valentinovo događa u našim školama.

Na početku su učenike i profesore pozdravili profesori Igor Grubišić i Mirna Ilakovac, kao organizatori plesa. Par uvodnih riječi i fešta je mogla početi. Prvi su se na pozornicu popeli učenici i profesori Ruđerice, kojih je u bendu Svatko svoje zna toliko puno da su jedva stali na pozornicu.

Nakon što su oni dobro zagrijali atmosferu, na pozornicu su se popeli i članovi benda Pacjenti, sve redom učenici, od kojih su neki već dobro poznati publici. Naime, Stella Malinović (vokal), Vedran Vidaković (gitara i vokal) i Florijan Hajba (gitara i vokal) već 3 godine sviraju u školskom bendu i na Valentinovskom plesu. Njihov napredak i rad je itekako vidljiv pa su sada prave vođe benda. Naša Lea Kapša prošle se godine pridružila na klavijaturama, a ove je godine pokazala i svu raskoš svog vokala i otpjevala jednu pjesmu. Djevojke su pogotovo zavladale našim bendom- na bas gitari ove je godine prvi puta na pozornicu stala Mirta Bjelica, iako je već prošle godine imala prve svirke s bendom. Najnovije pojačanje je Lucija Duvnjak, koja je svojim glasom obogatila naš bend. Ove su školske godine gotovo svi članovi benda bili i pjevači. Puno je truda i proba iza svakog našeg nastupa, zato hvala svima koji su ostali do kraja plesa i priuštili nam jedan čaroban trenutak na pjesmi Opće opasnosti „Jednom kad noć“. Hvala i svima koji čuju i „trpe“ naše probe dok još nismo uštimani :)

Već smo počeli smišljati što ćemo dalje svirati i pripremati, a svi koji imaju neke glazbene želje za nagodinu, mogu se javiti članovima benda ili psihologinji, kao i oni koji se našoj raspjevanoj ekipi žele pridružiti.

Do iduće svirke i plesa, pogledajte slike u Foto galeriji.

Psihologinja Mirna Ilakovac

« Kolovoz 2018 »

17.08.2018. 16:00
Matične stanice za povratak vida
Aktivacija matičnih stanica u oku je kod slijepih laboratorijskih miševa rezultirala djelomičnim povratkom vida, objavio je znanstveni časopis Nature.

08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.