STRUČNA ESKURZIJA 3.F I 3.L RAZREDA

Autor: Vesna Suvala, 18. 5. 2017.

Farmaceutski botanički vrt „Fran Kušan“

U ranim smo se jutarnjim satima 12. svibnja 2017. uputili prema Zagrebu. U pratnji svojih razrednica Marine Pilj Tomić i Ane Rajković, te stručne suradnice Ivane Nemet i magistre Marike Čebo posjetili smo Farmaceutski botanički vrt „Fran Kušan“. U vrtu nas je srdačno dočekao dr.sc. Dario Kremer koji nas je poveo u obilazak iscrpno tumačeći povijest vrta i zanimljivosti vezane uz bilje. Vidjeli smo razne biljne vrste, od ogromnog hrasta do malih šumskih jagoda. Vrt obiluje šarolikim i ljekovitim biljem. Saznali smo zanimljive pojedinosti o biljkama, te o njihovim ljekovitim svojstvima i upotrebi. I sami smo mogli prepoznati pokoju biljku te smo svoje znanje stečeno u okviru strukovnih predmeta mogli podijeliti jedni s drugima i u razgovoru s našim ljubaznim vodičem Dariom Kremerom koji je spremno odgovarao na sva postavljena pitanja.

Nakon obilaska vrta, uputili smo se na Trg bana Josipa Jelačića. Premda nas je iz Osijeka ispratila kiša, u Zagrebu je bio blistav, sunčan dan pa smo uživali u slobodnom vremenu rezerviranom za obilazak trgovina, restorana, kafića i ostalih sadržaja koje nudi glavni grad Hrvatske. U poslijepodnevnim smo satima, umorni i puni doživljaja, krenuli put ravne Slavonije. Ostalo nam je taman toliko energije za pjesmu i razmjenu dojmova te smo kući putovali ispunjeni, veseleći se idućoj ekskurziji.

Lucija Piskać, 3.f

« Srpanj 2017 »

26.07.2017. 08:00
Rezistencija na inzulin šteti kostima
Smanjena osjetljivost na inzulin je u novom istraživanju povezana sa smanjenjem koštane mase kod osoba mlade odrasle dobi, utvrdili su korejski istraživači.

15.07.2017. 16:10
Mladi potaknuti na inicijative i volonterstvo u ruralnim područjima
Kolenica, selo u blizini grada Vrbovca u lipnju je postala dom mladih iz čak 5 zemalja! Cilj ovog doga‘anja razmjene mladih, nazvanog Ruralize, bio je kroz razmjenu iskustava i primjera dobre prakse popularizirati život u ruralnim sredinama me‘u mladima, potaknuti ih na pokretanje novih projekata, kao i na vololonterstvo kao važan segment života na selu.