Sekunda je potrebna da se dogodi kemija - radionica

Autor: Vesna Suvala, 15. 5. 2017.

Radionicu Sekunda je potrebna da se dogodi kemija vodili su profesorica i studenti kemije, a predavanje je održao naš bivši učenik, Dalibor Tatar, student 3. godine. Na eksperimentalnim radionicama studenti i profesorica pokazali su miješanje različitih tekućina i objasnili gustoću tvari, ulogu i primjenu katalizatora.

Vidjeli smo sljedeće pokuse: Slonova pasta, Duga u slamčici, Zlatna kiša, Munja u epruveti, Kemijski kameleon i Morske struje. Studenti su nam pokazali primjenu kemije u kozmetici, prehrani i forenzici. Predavanje Dalibora Tatara bilo je inspirativno jer nas je potaknulo na razmišljanje o tome kako zaštititi jedini dom koji imamo, a to je planet Zemlja. Na kraju predavanja dobili smo male periodne sustave elemenata i letke Fakulteta.

3. f, 3. s1 i Snježana Tomljenović, prof.

« Rujan 2017 »

23.09.2017. 08:00
Svijest o idiopatskoj plućnoj fibrozi
Idiopatska plućna fibroza (IPF) je relativno rijetka bolest, pa se obilježavanjem Svjetskog tjedna IPF-a od 16. do 24. rujna željelo ukazati na njezinu težinu te važnost ranog otkrivanja kako bi se na vrijeme počelo s liječenjem i bolest usporila.

22.09.2017. 15:33
Objavljeni rezultati istraživanja o diskriminaciji u RH
Svaka peta osoba u Hrvatskoj bila je barem jednom diskriminirana u posljednjih pet godina, i to najčeš‡e u području rada i zapošljavanja te zdravstvene zaštite. No, čak 68 posto njih nije potražilo pomo‡, pokazalo je "Istraživanje o stavovima i razini svijesti o diskriminaciji i pojavnim oblicima diskriminacije" Ureda pučke pravobraniteljice i Centra za mirovne studije.